ehitustööd jõgevamaal

10 lihtsat nippi kuidas tagada ohutus ehitustöödel

Ehitusplatsid on ohtlikud kohad. Enda ja teiste turvalisuse tagamiseks järgige neid 10 lihtsat ehitusplatsi ohutusnippi.

Ehitustööd Jõgevamaal on meie üks põhitegevusalasid.

1. Kandke kohapeal alati oma põhiturvavarustust

Minimaalselt peate kandma kiivrit, tugevdatud saapaid ja kaitsevesti koos võimalike täiendavate kaitsevahenditega (prillid, maskid jm), mida tööülesannete täitmiseks on vaja.

2. Ärge alustage tööd ilma sissejuhatava koolituseta

Igal ehitusplatsil on erinevad ohud ja töötingimused. Veenduge, et te teate, mis toimub, et saaksite ohutult töötada. Koolitused enne tööle asumist on väga olulised.

3. Hoidke ehitusplatsi korras

Ehitustööd tekitavad palju prügi ja sealhulgas palju ohtkikku prügi. Ärge unustage hoida oma tööala kogu vahetuse ajal korras, et vähendada libeduse, liikumise, takistustega tekkivaid ohte. Pöörake erilist tähelepanu kõrge riskiga piirkondadele, nagu näiteks juurdepääsuteed ja evakuatsiooniteed.

4. Ärge pange ennast ega teisi ohtu

Teie vastutate omaenda käitumise eest ise. Ehitusplatsid on väga ohtlikud töökohad. Veenduge, et olete kogu vahetuse ajal ohutusriskidega kursis.

5. Järgige ohumärke ja protseduure

Teie tööandja peab läbi viima kõikide ehitustööde riskihindamise. Lugege see kindlasti läbi. Järgige märke ja reegleid – teie ohutuse tagamiseks on kasutusele võetud kontrollmeetmed.

6. Ärge kunagi tehke tööd ohtlikes kohtades

Veenduge, et teie tööpiirkond oleks ohutu. Ärge töötage kõrgustes ilma sobivate kaitsepiirete või muude kukkumisvastaste meetmete või vahenditeta. Ärge sisenege piiramata kaevikutesse. Veenduge, et teil oleks turvaline väljapääs. Ärge töötage kraana mahalaadimiste või muude ohtlike tõstetööde all. Ohtlik ala peab olema alati vastavalt märgistatud.

7. Andke teada defektidest ja ohuolukordadest

Kui märkate probleemi, ärge ignoreerige seda, teatage sellest viivitamatult oma ülemusele. Kui juhtkond pole probleemist teadlik, ei saa nad kiiresti lahendust leida ja mida kiiremini probleemid lahendatakse, seda väiksem on õnnetuse võimalus.

8. Ehitusseadmeid peab kasutama täpselt juhendi järgi.

Kunagi ei eemaldada kaitsepiirdeid ega tellingute kinnitusi. Ärge eemaldage kaitsepiirdeid. Ärge proovige vigaseid seadmeid parandada, kui te pole selleks koolitatud. Ärge kunagi kohandage või muutke seadmeid ilma loata.

9. Esmaabivahendid

Ehitusplatsidel on kohustuslik, et olemas oleks vähemalt põhilised esmaabivahendid.

10. Kui kahtlete – küsige

Parem karta kui kahetseda. Vead ehitustöödel võivad maksta elusid – ärge laske seda endaga juhtuda. Kui vajate abi või lisateavet, rääkige oma ülemusega.

 

BGM Project OÜ on teadlik kõikidest ohutusnõuetest ehitusplatsidel. Telli parem spetsialist. Ehitustööd Jõgevamaal.